Sanktuarium w Tyliczu MBT

Jesteś otwarty na wszelkie miejsca, w których możesz doświadczyć czegoś pięknego i niecodziennego?

Koniecznie znajdź chwilę, aby wejść do Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych.

Z jednej strony będziesz mógł wejść do kościoła i wyciszyć się przed cudownym obrazem Matki Bożej, podziwiając niesamowitą architekturę. Z drugiej możesz skorzystać z dróżek różańcowych. To szlak ścieżek, na których znajduje się 20 kapliczek różańcowych przedstawiających poszczególne tajemnice, a wszystko to połączone jest ogromnym, kamiennym różańcem. Przy wejściu zostaniesz przywitany pomnikami bp. Piotra Tylickiego i króla Kazimierza Wielkiego.

Warto też spojrzeć na Golgotę stworzoną z kamieni, z licznymi kapliczkami, w których zostały zamieszczone patriotyczne i religijne płaskorzeźby. Ponieważ na szczyt prowadzi łagodna i prosta ścieżka, spokojnie można się tam wybrać całą rodziną, czyniąc z tego przyjemny spacer, który dzięki wmurowanym tabliczkom z cytatami będzie nas motywował do przemyśleń.
 


Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej - Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych.

Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej

Z radością zawiadamiamy, że w sobotę 27 sierpnia 2016r. o godz. 10 00 podczas uroczystej Eucharystii J.E. Ks. Bp. Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski dokona historycznego aktu podniesienia kościoła pw. Imienia Maryi w Tyliczu do godności Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej - Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych.

Ty, coś w Tyliczu tron sobie obrała,
by nas wspomagać w życia czas,
wierzymy Matko żeś nas pokochała
i nie odrzucisz nigdy nas.
Byłaś nam źródłem wiary i męstwa,

zawsześ nas strzegła spojrzeniem Swym,
w mrokach cierpienia
i w dniach zwycięstwa -
Tyś nam królową my ludem Twym

Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej1

W Sanktuarium Matki Boskiej Tylickiej oprócz Kościoła sanktuaryjnego z cudownym obrazem Maryi można skorzystać z dróżek różańcowych, przy których wmurowane jest 20 kapliczek różańcowych połączonych ogromnym kamiennym różańcem. Dodatkowo przy wejściu na dróżki pielgrzymów witają pomniki bp. Piotra Tylickiego oraz króla Kazimierza Wielkiego.  
 

Golgota w Tyliczu

Nad dróżkami góruje Golgota - wymurowane z kamieni wzniesienie, w którym wykute są kaplice zawierające patriotyczne i religijne płaskorzeźby. Na szczycie Golgoty, na który prowadzi kręta, ale prosta i łagodna ścieżka znajdują się figury Jezusa Ukrzyżowanego, Matki Boskiej oraz św. Jana. Dookoła Golgoty domurowano groty siedmiu boleści   Matki Bożej. Wszystkie budowle i uliczki opatrzone są marmurowymi tablicami z wyrytymi cytatami znanych Polaków, a także mądrościami życiowymi i fragmentami Biblii.                                                                                                                                            

Autorem i pomysłodawcą jest ksiądz Prałat Marian Stach.


TYLICZ
Chciałbyś zwiedzić NASZ piękny Tylicz zaparszamy gorąco. Tanie kwatery - pokoje juz od 20 zł 

Reklama
6f4922f45568161a8cdf4ad2299f6d23
b6d767d2f8ed5d21a44b0e5886680cb9
c74d97b01eae257e44aa9d5bade97baf
37693cfc748049e45d87b8c7d8b9aacd