AQUAPARK - KRYNICA-ZDRÓJ photo

AQUAPARK - KRYNICA-ZDRÓJ

 8 Luty 2024 News Krynica

wykonane zostały:

  • zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie byłego Ośrodka GROMADA umożliwiająca lokalizację na tym terenie całorocznego aquaparku, na terenie mogą być realizowane usługi turystyczne i rekreacyjne.

Nie jest na nim dopuszczalne budownictwo wielorodzinne (apartamentowce).

- Inwestor- Spółka AQUA KRYNICA dokonała zakupu od OST GROMADA terenu byłego Ośrodka GROMADA w Dolinie Czarnego Potoku, za kwotę kilkunastu milionów złotych,

- Inwestor zaprezentował koncepcję budowy aquaparku, która stanowi podstawę do wykonania projektu budowalnego, aquaparku oraz hotelu na terenie byłego ośrodka GROMADA. Inwestor - AQUA KRYNICA Sp. z o.o., mimo, że dokonał finalnego zakupu ww. terenu dopiero w grudniu 2023 roku,

to już od dłuższego czasu pracował nad koncepcją budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Dolinie Czarnego Potoku. Potwierdza to tylko determinację Inwestora do zrealizowania tej strategicznej inwestycji. Autorem koncepcji jest architekt Mariusz Szczuraszek, który ma w swoim portfolio wiele tego typu obiektów m.in. w Fala w Parku Śląskim w Chorzowie, Termy w Tarnowie Podgórnym koło Poznania, czy aquapark w Częstochowie.

Koncepcja zakłada budowę kompleksu hotelowego oraz całorocznego aquaparku wraz z częścią dostępną w sezonie letnim.

Auqapark będzie obiektem ogólnodostępnym, także dla mieszkańców oraz turystów przebywających w innych obiektach noclegowych. Zgodnie z założeniami koncepcji z aquaparku będzie mogło korzystać około tysiąca osób jednocześnie. Inwestor niebawem przystąpi do prac projektowych, ponieważ zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszczają lokalizację takiego kompleksu na terenie byłego ośrodka GROMADA.Spółka AQUA KRYNICA, która za kilkanaście milionów złotych zakupiła teren dawnej Gromady na Czarnym Potoku w Krynicy-Zdroju, zaprezentowała koncepcję budowy aquaparku,

- Inwestor, mimo że dokonał finalnego zakupu terenu dopiero w grudniu 2023 roku, to już od dłuższego czasu pracował nad koncepcją budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Dolinie Czarnego Potoku. Potwierdza to tylko Jego determinację do zrealizowania tej strategicznej inwestycji - mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju. Autorem koncepcji jest architekt Mariusz Szczuraszek, który ma w swoim portfolio wiele tego typu obiektów m.in.: Fala w Parku Śląskim w Chorzowie, Termy w Tarnowie Podgórnym koło Poznania, czy aquapark w Częstochowie.

Koncepcja zakłada budowę kompleksu hotelowego oraz całorocznego aquaparku składającego się z kilku krytych misek basenowych oraz basenów zewnętrznych. Jak zapewnia włodarz, Inwestor niebawem przystąpi do prac projektowych, ponieważ zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszczają lokalizację takiego kompleksu na terenie byłego ośrodka GROMADA.

Oprócz planowanej budowy aquaparku, w jego sąsiedztwie powstaje ogromny parking na ponad 600 samochodów.

- Inwestycję realizujemy w miejscu starej betoniamii, na zdegradowanym terenie. Początkowo chciałem, by parking znajdował się bliżej bloków, ale wsłuchałem się w głos mieszkańców i odstąpiliśmy od zajęcia zieleńca, na którym są trasy rowerowe. Parking będzie przeznaczony nie tylko dla klientów aquaparku, czy Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką, ale również dla mieszkańców Czarnego Potoku, ponieważ już teraz brakuje na osiedlu około 100 miejsc postojowych - dodaje Piotr Ryba.

Jak zapewnia włodarz, parking nie zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania, a mieszkańcy będą mogli z niego korzystać wykupując symboliczny abonament o wartości kilku złotych miesięcznie. Gmina udostępni też odpłatnie miejsca parkingowe dla klientów aquaparku na podstawie umowy z właścicielem tej inwestycji.

Spokojni mogą być również miłośnicy jazdy na łyżwach. Odkryte lodowisko na Czarnym Potoku zostanie ponownie rozłożone w tym miejscu w przyszłym roku.