replica tag heuer monaco 69 price copy bvlgari carbon gold watch knockoff Best Bvlgari Copy copy quality breitling copy replica Rolex Replicas imitation genuine cartier imitation
Tężnia solankowa w Tyliczu - Aktualności - Tylicz baza kwater. Aktualne ceny po Covid. Luksusowy Tylicz. Noclegi w Tyliczu z wyżywieniem. Ciekawe miejsca i atrakcje w Tyliczu.
Tężnia solankowa w Tyliczu photo

Tężnia solankowa w Tyliczu

 12 Lipiec 2021 News Tylicz

Tężnia solankowa. Kolejna atrakcja w Tyliczu powstała tężnia solankowa.

W Tyliczu powstała tężnia solankowa. Morski klimat w Tyliczu. Jest to kolejna atrakcja dla przybyłych gości i wczasowiczów których gorąco zapraszamy do Tylicza. 

Delikatnie szumiąca woda, spływająca po gałązkach tarniny, a w powietrzu unosi się solna mgiełka – tam ukoisz zmysły, zaczerpniesz powietrza o właściwościach morskiej bryzy, zrelaksujesz się i odpoczniesz.Przyjdź do Tężni Solankowej, weź głęboki oddech i przekonaj się o leczniczych, profilaktycznych i relaksacyjnych właściwościach tej formy wypoczynku. 

Tężnia solankowa – co to jest i jak działa?

Inhalacje z wykorzystaniem soli znane były w Europie od stuleci. Najstarsza tężnia solna w tej części globu została odkryta w okolicy Inowrocławia, gdzie zachowały się m.in. naczynia służące do przenoszenia solanki. W XIX wieku na nowo odrodziła się moda na korzystanie z sanatoriów i uzdrowisk, w których jedną z metod wspomagania naszego organizmu była właśnie tężnia solankowa. Właściwości tej metody inhalacji stosowano w wielu uzdrowiskach.

Tężnia solankowa – co to znaczy?

Działanie tężni solankowej, nazywanej też inhalatornią solankową, polega na rozpylaniu solanki wydobywanej z kopalni. To budowla z drewna i gałęzi tarniny, która służy do zwiększania stężenia soli w solance. W przeszłości miejsca takie jak tężnia  były tworzone w celu pozyskiwania soli kuchennej, dziś korzystanie z nich ma na celu poprawienie kondycji naszego organizmu i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Tężnia Solankowa w Tyliczu

Nie zawsze można sobie pozwolić na wyjazd nad morze. Specyficzny mikroklimat, który nad nim panuje, jest zalecany szczególnie tym osobom, które borykają się z problemami układu oddechowego. To jednak wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować z tej formy odpoczynku.  W Tężni solankowej w Wieliczce w sposób naturalny powstaje solny aerozol podobny do tego znad brzegu morza. Wspiera on leczenie chorób dróg oddechowych, a także pomaga oczyścić drogi oddechowe z szeregu zanieczyszczeń, jakie codziennie wdychamy. Bo które miasto wolne jest dziś od smogu? 

To przede wszystkim odpowiednia forma relaksu dla tych osób, które cenią sobie aktywny relaks połączony z dbaniem o zdrowie. Nie wszyscy lubią formę wypoczynku, która wiąże się z kilkugodzinnym leżeniem, dlatego możliwość spacerowania po Tężni solankowej jest ciekawym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę.

Tężnia Solankowa – solny aerozol

Jak powstaje solny aerozol w Tężni solankowej? Jego źródłem jest oczywiście wielicka solanka. Uzyskała ona świadectwo leczniczej wody mineralnej, co potwierdza jej zdrowotne właściwości. Ulega ona w sposób naturalny zagęszczeniu i częściowo paruje. W czasie tego procesu powietrze wokół Tężni wzbogacane jest solnym aerozolem. 

Tężnia solankowa – właściwości i wskazania

Aby w pełni zrozumieć co to jest tężnia, warto poznać jej właściwości. Tężnia działa jak ogromny filtr powietrza. Filtruje wszystkie zanieczyszczenia i powoduje, że powietrze, które w niej wdychamy, jest mocno nawilżone i pozbawione szkodliwych substancji.

Wdychanie solnego aerozolu pomaga regulować pracę układu oddechowego, przynosi ulgę osobom, które borykają się z astmą, alergią oddechową, pracującym wiele godzin przed komputerem i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Regularne seanse w tężni solankowej mogą wspomagać leczenie stanów zapalnych zatok, nieżytu nosa, wykazują też działanie relaksacyjne.

Rozwój balneologii w lecznictwie oraz zażywanie inhalacji przy wykorzystaniu specyficznego aerozolu są praktykowane w leczeniu stanów nerwicowych, migren, napięciowych bólów głowy, a także chorób autoimmunologicznych. To sposób wspomagania terapii przewlekłego kaszlu, nawilżania dróg oddechowych po przebytym przeziębieniu, grypie i innych infekcjach

Tekst kopalnia.pl

Galeria zdjęć z tego wydarzenia


knockoff best swiss cartier imitations faux Buy Breitling Clone replica rolex awards knockoff Tissot Watches Online replica tag heuer price in india replica Gmt Watch