Otwarcie Sezonu Zimowego 20 photo

Otwarcie Sezonu Zimowego 20

 27 Listopad 2020 News Krynica

Sobota , 2 8 listopada 20 20 r., Słotwiny Arena

Najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Beskidzie Sądeckim SŁOTWINY ARENA w sobotę 28 listopada inauguruje sezon narciarski 2020/2021.

Sprzyjająca aura od kilku dni umożliwiała pracę sytemu naśnieżania, dzięki któremu przygotowana została główna trasa . - Jesteśmy gotowi przyjąć pierwszych narciarzy i snowboardzistów , wprowadzając szereg przemyślanych i staranie przygotowanych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo epidemiczne – deklaruje Maciej Szymański – członek zarządu Słotwiny Arena . Ośrodek sfinalizo wał III etap prac przy najnowocześniejsz ym w Polsce system ie naśnieżania firmy Technoalpin , który produkuje świeży śnieg na wszystkich naszych dziewięciu trasach.

W system została wyposażona również ulubiona trasa narciarska „d ookoła świata” - to prawie dw a kilometry długości. N OWY S NOW P ARK Inwestycją, która szczególnie ucieszy snowboardzistów jest nowy Snow Park , który niebawem zostanie oddany do użytku . Specjalistyczna ekip a , budującą parki w największych kurortach w Alpach i na świecie profesjonalnie zaprojektowała i wykonała ciąg przeszkód o różnej skali trudności , rozmieszczon ych na trasie długości blisko 400 m . Jako jeden z najbardziej progresywnych parków w Polsce daje gwarancję wspaniałych lotów. Jest skierowany dla początkujących riderów, z wieloma ciekawymi opcjami również dla bardziej zaawansowanych.

Snow Park

obsługuje nowoczesna 6 osobowa kolej krzesełkowa Doppelmyar. N OWE O ŚWIETLENIE STOKU - Nowości i udogodnień w tym sezonie będzie więcej - mówi Maciej Szymański . Trwają prace przy budowie dodatkowego oświetlenia stoku, dzięki któremu nocna jazda będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. W trakcie realizacji jest budynek obsługi technicznej w raz z pomieszczeniem dla osób obserwujcych naukę jazdy na stoku dla po czątkujących, taras em widokowy m i toaletą . W budynku dolnej stacji kolei Słotwinka powsta je kasa biletowa i toalety .

Obszerny i wygodny parking został rozbudowany o ponad sto miejsc. 28 listopada ośrodek będzie czynny od 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrako wanie w godz. 16:00 – 18:00. W tym roku także narciarze będą mogli spacerować po pierwszej w Polsce Wieży widokowej w koronach drzew