Ekstremalny Festiwal Rowerowy photo

Ekstremalny Festiwal Rowerowy

 31 Maj 2021 News Krynica

Widowiskowy festiwal rowerowy w Krynicy-Zdrój. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się w Krynicy Ekstremalny Festiwal Rowerowy

Trzydniowy festiwal rowerowy. W pierwszy weekend czerwca tj 4-6.06.2021 odbędzie się w Krynicy Ekstremalny Festiwal Rowerowy

Spektakularne skoki sięgające 15 metrów, zapierające dech w piersiach wyczyny zawodni-ków i sportowa rywalizacja. To wszystko można zobaczyć na festiwalu Doka Downhill City Tour już w pierwszy weekend czerwca.
Downhill to dyscyplina polegająca na jak najszybszym zjeździe ze szczytu góry do jej podnóża. Rowerzysta pokonuje trasę najeżoną naturalnymi przeszkodami takimi jak skały, korzenie czy ka-mienie. Na większości zawodów organizatorzy dodatkowo umieszczają drewniane lub usypane z ziemi skocznie, które pozwalają na loty nawet do 20m. Wszystko to ma na celu podniesienie po-ziomu widowiskowości wydarzenia.

Festiwal Doka Downhill City Tour po raz pierwszy odbył się w 2015 roku w Kłodzku. Od tamtego czasu zostało zorganizowanych już kilkanaście edycji w różnych miastach. Z każdym kolejnym sezonem wydarzenie przyciąga coraz więcej osób. Aby poczuć rowerową adrenalinę, na zawody przyjeżdżają kolarze z całej Polski, a nawet zza granicy. W poprzednich sezonach na Doka Down-hill City Tour byli m.in. uczestnicy z Anglii, Kolumbii czy z Czech. Podczas ostatniej edycji do wyścigu stanął sam Tomáš Slavík – mistrz świata w kolarstwie górskim.

Więcej info na ​https://krakow.tvp.pl/52825751/widowiskowy-festiwal-rowerowy-w-krynicyzdroj

Galeria zdjęć z tego wydarzenia