Ekspozycja poświęcona dr. Michałowi Zieleniewskiemu photo

Ekspozycja poświęcona dr. Michałowi Zieleniewskiemu

 29 Październik 2021 News Krynica

Ekspozycja poświęcona dr. Michałowi Zieleniewskiemu przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy- Zdroju

"Zapraszamy do wejścia na stronę biblioteki i obejrzenia unikalnych zdjęć i materiałów z XIX w. Krynicy 30 lat dla Krynicy – dr Michał Zieleniewski

Jest to kolejna ekspozycja poświęcona dr. Michałowi Zieleniewskiemu przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy- Zdroju - tym razem w wersji wirtualnej, dostosowanej do przeglądania na stronie internetowej, tablecie czy smartfonie. Zdjęcia i fragmenty tekstów oraz inne ilustracje (dokumenty, rękopisy, ryciny) uzupełniają filmy, które pokazują jak obecnie wyglądają miejsca i obiekty związane z doktorem Zieleniewskim.

https://wystawy.bibliotekakrynica.pl/wystawa/dr-michal-zieleniewski-tworca-swietnosci-krynicy.html - link do wystawy 30 lat dla Krynicy

Taka forma prezentacji daje możliwość obejrzenia wystawy przez osoby, które nie mogą zobaczyć wystawy plenerowej. Nie ogranicza w czasie ani w przestrzeni. Dodatkowo dla osób słabowidzących i niewidzących został nagrany do odsłuchania audio przewodnik po wystawie.

Wystawa wirtualna daje też możliwość znacznego powiększania zdjęć, co jest istotne przy najstarszych fotografiach Krynicy z pierwszej połowy XIX w., gdzie można odnaleźć nieistniejące już dzisiaj budynki, inaczej zagospodarowane tereny czy nawet inny niż obecnie układ urbanistyczny. Na końcu prezentacji znajdują się bezpośrednie przekierowania do innych materiałów o drze M. Zieleniewski – quiz Co wiesz o dr. M. Zieleniewskim i Krynicy, wystawy plenerowej i prelekcji.
Działanie dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, program Patriotyzm Jutra.

Czekamy tez na Państwa opinie - czy taka forma prezentacji historii lokalnej jak wystawa wirtualna do oglądania przez stronę internetową i quiz historyczny on-line jest interesująca i warta kontynuacji.

https://quizy.bibliotekakrynica.pl/ - link do strony z quizem historycznym"